Stavba THERM
Stavba THERM

Zateplovací systémy

Ušetření nákladů souvisejících s vytápěním není to jediné, co se vhodně voleným zateplením může řešit. Pomocí zateplovacího systému lze někdy vyřešit i problém vlhkých skvrn na stěnách, a to tehdy, je-li vlhkost způsobena srážením vodních par (např. z vaření apod.) na studených obvodových zdech. Zateplení pomůže přerušit tepelné mosty v obvodové konstrukci - např. promrzání stěny přes železobetonový překlad. 
Ale pozor, pokud dochází ke vzlínání vlhkosti z podloží, tak nelze zateplení doporučit. Zateplení podstatně omezuje tepelné namáhání konstrukce.
U rodinných domků to patrně nebude příliš velký problém, u panelových domů je to však vlastnost důležitá. U betonových staveb je důležité i omezení degradace betonu vlivem škodlivin z ovzduší. A podobných vlivů by se jistě našla celá řada..

Hlavní přínosy zatepleni:

  • úspora za ceny energií

  • Ochrana stavební konstrukce

  • tepelná pohoda

  • změna vzhledu domu

Jak zateplovat

Technické pokyny pro navrhování a montáž zateplovacích systému jsou jednoznačně spojeny  s výrobcem zateplovacího systému, který musel provést velmi náročnou certifikaci pro jeho uvedení na trh. Vzájemná kombinace jednotlivých komponentů či nedodržení technologických postupů  má za důsledek ztrátu záruky poskytované výrobcem tohoto systému. Detaily námi nabízených zateplovacích systémů najdete v níže uvedených odkazech.

Varianty a postupy pro zateplovací systémy  společnosti  Weber -Terranova najdete zde.

Varianty a postupy pro zateplovací systémy  společnosti  PROFI am Bau najdete zde.


 kontakt

STAVBA THERM,  s.r.o.
Potoční 178
790 65 Žulová

Telefon: 584 484 150
Mobil: 602 757 513

Skype: stavbatherm
Mapa: detail
Fax: 584 484 128
E-Mail: stavbatherm@email.czVybraná reference


rekonstrukce rodinného
domu v Javorníku


Partneři

Weber-Terranova

Profi am Bau

Isover/Rigips

Rockwool

Sulko

RI okna

VPO plast